Erkek Manken Olmak

Erkek manken olmak denildiğinde aklımıza yakışıklı, genç ve iyi fiziğe sahip bir erkek profili gelir. Her ne kadar erkek mankenlerin büyük bir kısmı bu özellikleri taşısa da, bunlar tek başına yeterli değildir. Gerçekten bu yolda ilerlemek isteyenler için bu yazıda hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak fikirleri ele alacağız.

Erkek manken olmak
Erkek manken olmak

Erkek manken olmak için yapmanız gereken ilk şey; envanterinizi çıkarmanızdır. Daha açık bir ifadeyle, kendinizi geliştirmeye ve hazırlamaya başlamadan önce, nelere sahip olduğunuzun farkına varmanız gerekir. Belki iyi bir vücudunuz vardır ama dergi kapaklarını süsleyecek kadar ideal değildir. Güzel bir yüzünüz ve hoş bir gülümsemeniz vardır ama yakışıklı sayılmayabilirsiniz. Bunların hiçbiri sizi manken olmaktan alıkoymayacaktır ancak; bazı özelliklerinizin farkında olmak, izlemeniz gereken yolları bulmanızda size avantaj sağlayacaktır. Ne olduğunuzu bilirseniz, bir manken veya model olarak hangi yolda ilerlemenin sizin için daha mantıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Dolayısıyla ilk adımda bir seçenek yapmak durumundasınız: podyum mankenliği, katalog mankenliği, el mankenliği vs.

Bakınız: Model Olmak İçin İpuçları

Erkek Manken Olmak İçin Ön Hazırlık Yapın

Avantajlarınızın ve dezavantajlarınızın dökümünü yaptıktan sonra, kendinizi geliştirmeyi bir felsefe haline getirin. Ancak bunları işkence seviyesine çıkarıp stres yapmayın. Örneğin, spor yapmak için mankenlik gibi bir hedefiniz olmasına gerek yok. Rutinleştireceğiniz bu aktivite, size kariyerinizde büyük katkı sağlayabilir. Model olabilmek için gerekenler, arasında en önemli şeylerden birinin fizik olduğu düşünüldüğünde, sporunuzu bilinçli olarak yapmanız, sizin yararınıza olacaktır. İyi bir manken olmak için, duruşunuzun, bakışlarınızın ve hareketlerinizin sıradan olmaması gerekir. Kendinizi bu anlamda geliştirmeyi ihmal etmeyin. Unutmadan ön hazırlık yapmadan gireceğiniz mankenlik macerası, hayallerinizi yıkabilir, unutmayın.

Kendi Reklamınızı Yapın

Hedefinizi belirledikten sonra, kendi reklamınızı yapmanız en mantıklı ve doğru hareket olacaktır. Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışarak bir katalog oluşturun ve bu katalogları, mankenlik ajanslarına, potansiyel müşterilere ve sizinle ilgilenebilecek diğer kişi ve kuruluşlara gönderin. Elbette bununla sınırlı kalmayın. Özellikle sosyal medya hesapları oluşturun. Kaliteli fotoğraflarınızı yayınladığınız sosyal medya hesaplarınıza takipçi toplayın. Takipçilerinize ilgi gösterin, onlarla iletişim halinde kalın. Böylece erkek manken olmak adına sadık bir kitle oluşturmanız mümkün olacaktır.

Ayrıca kişisel bir internet sitesi oluşturup fotoğraflarınızı yayınlayın. İnternette amatör mankenlerin fotoğraflarının yayınlandığı sitelerde ve forumlarda iletişim bilgilerinizi de bırakarak tanıtımınızı yapın. Her yere telefonunuzu veya e-mail adresinizi yazmak, kalitenizi düşük gösterebilir. Bu yüzden en doğrusu bir internet sitesi oluşturmak olacaktır.

Kariyerinizin ilerleyen yıllarında, mankenlik acenteleriyle çalışmanız muhtemeldir. Bu süreçte, acentenizi seçerken ve sözleşme imzalarken çok dikkatli olun. İlerde başınızın belaya girmemesi için muhakkak bir hukuki danışmanla birlikte sözleşme imzalayın.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın