Fransız Öpücüğü Nedir Nasıl Yapılır?

Fransız öpücüğü

Fransız öpücüğü, bir partnerin öpüşürken dilini öteki partnerin dudaklarına ya da diline değdirerek ve genellikle dilini partnerinin ağzına sokarak gerçekleştirdiği öpücüktür. Fransız öpücüğü yavaş ve tutkuludur. Genellikle özel, romantik, erotik ve cinsel olarak kabul edilir.

Fransız öpücüğü genellikle aşıklara mahsus erotik bir öpücük olarak görülür. Dünyanın birçok bölgesinde, bu şekilde öpüşme ‘kamusal alanda teşhircilik’ olarak görüldüğü için uygun görülmemektedir. Fransız öpücüğü sinemada sık olarak aşıklar arasındaki cinsel isteği belirtmek için kullanılır. 28 Ağustos 2003 tarihinde 20. Video Müzik Ödülleri sırasında iki ünlü sanatçı Madonna ve Britney Spears’ın sahnedeki Fransız öpücüğü büyük yankı uyandırmış ve tartışmalara yol açmıştı.

Unutmadan öpüşmek yalnızca öpücükten ibaret değildir unutmayın.

Fransız Öpücüğü Nedir?

Fransız öpücüğüİnanışa göre, Fransız öpücüğünün adı, Fransızların özellikle 20. Yüzyılın başlarında daha maceralı ve tutkulu seks alışkanlıklarının olmasından ötürü sahip oldukları ünden gelir. Fransa’da bu öpücük ‘baiser amoureux’ (aşk öpücüğü) ya da ‘baiser avec la langue’ (dil kullanarak öpüşme) olarak geçer, hatta geçmiş zamanlarda bu, ‘baiser florentin’ (Floransa öpücüğü) olarak da bilinirdi. Fransız argosunda Fransız öpücüğü ‘patin’ (paten) ya da ‘galoche’ (galoş) olarak kullanılır. Fransız öpücüğü tarzında öpüşmek ise ‘rouler un patin’ (paten kaymak) ya da ‘rouler une pelle’ (kürek çekmek) olarak tanımlanır.

Fransız öpücüğüne 1939’da basılan ve 1. Dünya Savaşı sırasında bir araya getirilen bir koleksiyonda ‘Er Lindner’in Mektupları’nda (Private Lindner’s Letters) rastlanır:

Böylece bir dilbilimci olmaya karar verdim. Fransızcayı akıcı bir şekilde okumak ve sefilce konuşmak; Almancayı güzel konuşmak ve hiç okumamak için, bu ikisinin muhteşem bir karışımı olan, iki dilin birbirine bağlandığı yere, Luxemburg’a gidiyorum. (Fransız öpücüğü ile karıştırılmasın.)

—Clarence R. Lindner

Fransız Öpücüğü Nasıl Yapılır?

Peki Fransız öpücüğü nasıl yapılır? Öncelikle dudaklarınızın kuru olmamasına dikkat edin. Daha sonra doğru açıyı bulabilmek için başınızı partnerinizle ters yönlere doğru eğdiğinize dikkat edin. Eğer partneriniz başını sağa doğru eğiyorsa siz başınızı sola doğru eğerek çapraz pozisyonda dudaklarınızı birleştirin. Birleşmenin tam öncesinde öncesinde göz teması kurulmalıdır. Öpüşme esnasında ise gözler kapalı tutulur. Gözlerinizi öpüşme esnasında açık tutmanız halinde partneriniz yeterince tutkulu olmadığınızı düşünebilir.

Örnek videoyu izledikten sonra yazının kalan kısmını okuyunuz.

Öpüşme esnasında ilk başta dudak teması kurulur. Ardından ağız biraz daha açılarak dil teması kurulur. Bu aşamada ağırdan almakta fayda var, belki de partneriniz Fransız öpücüğünden hoşlanmayabilir. Eğer partnerinizin devam etmek istediği izlenimini edinirseniz dilinizi partnerinizin ağzına doğru ilerletin ve partnerinizin diliyle temas kurun. Yumuşak dil hareketleriyle partnerinizin dilinin çeşitli noktalarına dokunun. İnsan dili sinir uçlarıyla dolu erojen bir bölge olduğu için dillerinizin temas etmesi partnerinizi cezbedecektir. Dilinizle aşırı ileri hamle yapmayın. Bu karşı cinsi rahatsız edebilir.

Unutmayın ki Fransız öpücüğü olayı dil temasına dayanır. Dilinizle karşı cinsin ağzının diğer bölgelerine yapacağınız dokunuşların zevk vereceğini söyleyemeyeceğiz. Bu nedenle partnerinizin diline odaklanın ve dilinizi onun dilinin etrafında gezdirin. Bazen dilinizi çekerek dudak teması kurun. Böylece tekrar dil teması için karşı cinsi tahrik etmiş olursunuz.

Sürekli aktif olmayın bazen kontrolü partnerinize bırakın. Ancak tamamen pasif olmayın. Karşılıklı etkileşim sağlayın.

Öpüşme esnasında ellerinizi kullanmayı ihmal etmeyin. Partnerinizin vücudunu, saçlarını ve baş bölgesini okşayın.

Dilin Uyarıcı Etkisi

Dillerin dokunmaya duyarlı bölgeler olması nedeniyle, dil kullanarak öpüşmek partnerin dudaklarını, dilini ve ağzını tahrik eder. Ağız bölgesi vücudun önemli erojen bölgelerinden biridir ve dil dudaktan daha erojendir. Öpüşme, penis ve klitorisin cinsel uyarılmasından sonra gelen, sık tercih edilen bir erotik aktivitedir. Bu romantik öpücükte partnerler tükürük alışverişinde bulunabilirler. Bu en başta bir tiksinme duygusu uyandırsa da, özel ve anlamlı bir ilişkide, tarafların cinsel uyarılmalarını güçlendirebilir ve çoğunlukla ön sevişme sırasında cinsel uyarılma için kullanılır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın