Muhasebe Programları İsimleri

Muhasebe programları isimleri

Muhasebe programları mali müşavirler ve işletmeler tarafından faaliyetlerin takibi ve muhasebeleştirilmesi için kullanılan bilgisayar programlarını ifade etmektedir.

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda muhasebe programlarına farklı platformlardan erişim mümkün hale gelmiştir. Özellikle web tabanlı muhasebe programları giderek popüler hale gelmektedir. Muhasebe programları isimleri yazımızda yaygın olarak kullanılan muhasebe yazılımlarına yer vereceğiz. Muhasebe programları hakkında daha geniş bilgi almak ve muhasebe yazılımı seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili olarak muhasebe yazılımı başlıklı yazımızı, ücretsiz programlar içinse ücretsiz muhasebe programları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öncelikle belirtmek gerekir ki muhasebe programlarının farklı ihtiyaçlara cevap veren paketleri ve modülleri mevcuttur. Mali müşavir paketi, ticari paket ve ön muhasebe paketi buna örnek gösterilebilir. Ayrıca muhasebe sisteminin yanı sıra işletmenin diğer işlem ve birimlerini birleştiren ve ERP olarak adlandırılan geniş kapsamlı yazılımlar da mevcuttur.

Not: Yazımızda bütün muhasebe programlarına yer verilmemiştir. Eğer listemize eklenmesini istediğin yazılımlar varsa bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca programlar alfabetik olarak sıralanmıştır.

Ticari ve Mali Müşavir Muhasebe Programları İsimleri

Bakınız: En İyi Muhasebe Programı Hangisidir?

Ticari muhasebe paketleri, ön muhasebe paket programlarından daha geniş özelliklere sahiptir. Paketin içeriği istenilen modüllere göre şekillendirilebilmektedir. Mali müşavirlik paketleri ise adından anlaşılabileceği gibi mali müşavirlere yönelik hazırlanan ve genel muhasebe, beyanname, BA-BS, bordro, defter gibi özellikleri içeren programlardır.

Akınsoft
Aymet
BAY.t
CetaSoft
Datasoft
ETA
GMS.NET
Logo
Luca
Netsis
Mikro
Organizma
Orka
Teknomax
Timecom
Uzman
Vega
Verim
Zenom
Zirve
Wolvox

ERP Programları İsimleri

Muhasebe programları isimleriERP (Enterprise Resource Planning), Türkçeye kurumsal kaynak planlaması olarak çevrilmektedir. İşletmelerin yalnızca muhasebe işlemlerini değil üretim, satış, insan kaynakları gibi her türlü iş ve işlemlerini kapsayan bilgi sistemleridir.

Avakoza

Aymet

CPM

Logo

Minerva

Nebim

Netsis

Oracle

SAP

Senkron

Set

Vera ERP

Verim

Workcube

Uyumsoft

Ön Muhasebe Programları İsimleri

Ön muhasebe; fatura, gelir-gider ve cari hesapların takibi gibi işlemlerden oluşmaktadır. Daha çok KOBİ’lere hitap eden ön muhasebe programları sınırlı sayıda modül içeren temel programlardır. Son günlerde yaygınlaşan web tabanlı ön muhasebe programları her yerden ulaşım ve veri girişi imkanı sağlaması nedeniyle popülaritesini arttırmaktadır. Bu programlar genellikle ücretli olmakla birlikte ücretsiz olanları da mevcuttur. Ön muhasebe programları isimlerialfabetik olarak– şöyle sıralanabilir:

Akınsoft OctoPlus
Asistan
Atia
Aymet
Bilsoft
Datasoft
Dynamicube
Fenesoft
Kursoft
Lila
Noyax
Ofisassist
Organizma
Paraşüt
Turquaz
Vento
Verim
Yaylasoft

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın