Ücretsiz Muhasebe Programları

Ücretsiz muhasebe programları, genellikle ön muhasebe programları olmakla birlikte ücretsiz ticari paketler de mevcuttur. Bu yazımızda işinizi görebilecek ücretsiz muhasebe yazılımı listesi oluşturmaya çalıştık.

Tavsiye: Belirtmek isteriz ki eğer işletme kayıtlarınız sizin için önem arz ediyorsa ücretli program kullanmanızı tavsiye ederiz. Öte yandan teknik destek, garanti, güncelleme ve veri güvenliği istiyorsanız yine ücretli program kullanmalısınız.

Peki hangi durumda ücretsiz muhasebe programı kullanılmalı?

Ücretsiz muhasebe programı, küçük çaplı işler ve hesap takipleri için kullanılmalıdır. Veya işlerini kağıt üzerinde takip edenler için ek bir seçenek olarak tercih edilmelidir. Kısacası tutacağınız kayıtlar fazla veya sizin için önemi yüksekse ücretsiz yazılım tavsiye etmiyoruz.

Açık kaynak kodlu yazılımları ayrı bir yerde tutmak gerekiyor ancak ülkemizde bu tür projelerin çok fazla olmadığını veya yarıda kaldığını görüyoruz.

Ücretli ve ücretsiz genel olarak muhasebe programları için “Muhasebe Programları İsimleri” yazımıza göz atın.

Ücretsiz Muhasebe Programları

Ücretsiz ön muhasebe programıÜcretsiz Muhasebe Programları

3T Asistan Ön Muhasebe Programı: Farklı para birimleriyle çalışma, kasalar, cari hesap, giderler, fatura, para transferi, Merkez Bankası kurları, ajanda ve telefon rehberi gibi yardımcı araçlar, cari hesap risk tanımı, çıktı alabilme, otomatik yedekleme gibi özellikler sunuyor.Ücretsiz Muhasebe Programı

Bilsoft Cari Takip Muhasebe Programı: Cari takip ücretsiz bir ticari paket muhasebe programı. Cari hesaplar, stoklar, taksitli işlemler, fatura, kasalar, raporlama, banka, çek senet takibi gibi işlemleri yapmanıza imkan sağlıyor.

Muhasebeci Linux Muhasebe Programı: Muhasebeci artık güncellenmeyen bir ön muhasebe programı. Burada yer vermemizin nedeni ise Linux için hazırlanmış bir yazılım olması. Tıpkı diğer programlar gibi benzer modüllere sahip.

MuhasebeEx Ön Muhasebe Yazılımı: Ön muhasebe programları arasında yerini alan bir diğer örnek MuhasbeEx isimli ücretsiz program. Diğer çoğu ücretsiz program gibi bu program da ön muhasebeye yönelik bir çözüm. Benzer modüller barındırmakta ve internet üzerinden indirilebilmektedir.

PatroFİN Muhasebe Programı: PatroFİN web tabanlı bir muhasebe yazılımı. Firmanın sunduğu paketler işlem sayısına göre farklılaştırılmış. Paketler arasında ücretsiz sürüm de mevcut. Belirli sayıda işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Ön muhasebe işlemlerinizin yanı sıra maliyet muhasebesi, otomatik muhasebeleştirme, form tasarımı gibi olanaklar sunuyor.

Seyhan Ön Muhasebe Programı: Seyhan, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir muhasebe programı projesi. Programı ücretsiz olarak indirdikten sonra kurulumunu yapıp tarayıcınız da kullanabiliyorsunuz. Diğer ön muhasebe programları gibi kasa, cari hesap stok, fatura ve diğer modüllere sahip. Çoklu kullanıcı desteği sağlamasının yanında ücretli muhasebe programlarından beklediğiniz birçok işlemi gerçekleştirebilecek kapasitede. Java ile geliştirildiği için farklı işletim sistemlerinde kullanılabilmesi mümkün.

Tekir Ön Muhasebe ve Ticari Otomasyon Yazılımı: Tekir muhasebe programı da tıpkı Seyhan projesi gibi açık kaynak kodlu ve Java ile geliştirilen bir muhasebe yazılımı. Temel cari, stok, hizmet kartların yanı sıra bunlar ile çalışabilecek sipariş, irsaliye ve fatura işlemlerinin gerçekleştirilmesine imkan vermektedir. Geliştiricilerin web sitelerinde yer alan açıklamasına göre “İşletmenin irsaliye ve fatura basımları hazırlanacak birden fazla farklı şablon ile uygulamadan pdf olarak basılabilirler. Finansal olarak cari hesaplar arasında kasa ve banka işlemleri (tahsilat, tediye, gider pusulası, havale, eft) nakit, kart, çek ve senet seçenekleri ile yapılabilir.

Turquaz: Turquaz açık kaynak kodlu ve Java ile geliştirilmiş bir muhasebe programı. Projesinin internet sitesine bakıldığında her ne kadar uzun yıllardır güncellenmediği anlaşılmaktaysa da programın halen indirilebilmesi mümkün. Eğer klasik bir programın işinizi göreceğini düşünüyorsanız göz atmanızda fayda var.

Verim Free Ön Muhasebe Programı: Verim ücretsiz versiyonu da (Verim Free) bulunan bir ön muhasebe programı. Uygulama üzerinden cari, kasalar, banka, stoklar, çek&senet ve diğer işlemlerin yapılması mümkün. Ayrıca yazılımda otomatik güncelleme özelliği de mevcut.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın