100Kasa.com Forum

[Çözüldü] Stopaj gayrisafi tutar üzerinden mi yapılır?  

  RSS

0

Stopaj gayrisafi tutar üzerinden mi yapılır?

 
0

Stopaj ağırlıklı olarak Gelir Vergisi Kanununun 94. maddesi ve Geçici 67. maddesine göre yapılır. Söz konusu maddelere göre ücret dışındaki ödemelerde stopaj gayrisafi tutar üzerinden yapılır. Ücret stopajı ise safi tutar üzerinden yapılır.

Ücretin gerçek safi değerinin tespitine ilişkin düzenlemeler Gelir Vergisi Kanununun 63. maddesinde yer almaktadır.

Stopaj hakkında detaylı bilgi için bkz. Stopaj Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol